default-logo
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 

Safranbolu, geleneksel Türk toplum yaÅŸantısının tüm özelliklerini yansıtan ve uzun tarihi geçmiÅŸinde yarattığı kültürel mirası, çevresel dokusu içinde koruyan örnek bir kent. Karabük’ün sosyal, kültürel ve ekonomik olarak en geliÅŸmiÅŸ ilçelerinden olan Safranbolu aynı zamanda Batı Karadeniz’in en popüler turizm merkezlerinden biri.

Merkez: Safranbolu’daki gezinize ilçe merkezini keÅŸfetmekle baÅŸlayabilirsiniz. Tarihi Safranbolu evleri ile çevrili merkezde özellike Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası’nı ve Bakırcılar Çarşısı’nı mutlaka görmelisiniz.

Hıdırlık Tepesi: Safranbolu’da en güzel manzaraya sahip yerdir Safranbolu Hıdırlık Tepesi. Tüm ilçeyi kuÅŸbakışı görebileceÄŸiniz bu tepeye çıkarken yanınıza fotoÄŸraf makinanızı almayı unutmayın.

Kent Tarih Müzesi: Kaymakamlar Evi olarak da bilinen Safranbolu Kent Tarih Müzesi, tarihi bir konakta ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Safranbolu’nun tarihine ait pek çok belge ve eÅŸyanın sergilendiÄŸi müzeyi de gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Yörük Köyü: Safranbolu’ya gelenlerin gezmeden dönmedikleri bir yer olan Yörük Köyü, geleneksel mimarinin en güzel örneklerini görebileceÄŸiniz bir köydür. Adeta Safranbolu’nun küçük bir maketi sayılabilecek Yörük Köyü’nün taÅŸ sokaklarında keÅŸif yürüyüşleri yapmanızı öneriyoruz.

Cinci Han ve Hamamı: Tarihi 1600’lü yıllara dayanan ve geçirdiÄŸi restorasyon sonrasında kullanıma açılan Cinci Han ve Hamamı, Safranbolu’nun en ünlü tarihi yapılarından. Han içinde kafe ve restoran da yer alıyor. Burada keyifli bir kahve molası verebilirsiniz.

Tokatlı Kanyonu: Safranbolu tarihi ile olduÄŸu kadar doÄŸal güzellikleri ile de görülmeye deÄŸer bir yer. DoÄŸa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz Tokatlı Kanyonu’nu mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz.

Book Now!